Herkese merhabalar,

Baselworld’teki 3. günümüzün ardından Live Tour konumuzla sizlerleyiz :D

Baştan söyleyeyim oldukça karamsar ve negatif yorumlarda bulunacağım.. Bunlar benim şahsi görüşlerim olmakla beraber yerli/yabancı bir çok saatseverin görüşlerimi paylaştığımı belirtmeliyim :roll: Bu arada fotoğraflar ilk güne yani basın gününe ait markaların özel gösterimlerine ait fotoğrafları daha sonra ekleyeceğiz.

Öncelikle fuar boş.. Katılım, basın ve markalar geçtiğimiz senelere göre oldukça zayıf bir katılım göstermiş. Etkinliklerde ve aktivitelerde kısıntılara gidilmiş.

Kırmızı yazının büyük öneme sahip olduğu, mavi kasalı çok özel modellerin sahne aldığı ve genel olarak zayıf yeniliklerin olduğu bir yıl ile karşı karşıyayız.

Resim
Resim
Resim

Çok merak edilen Autavia için duygularım karmaşık.. Yeni bir mekanizma ile gelmesi güzel olsada bence biraz silik bir model. Vintage başka yeni saat başka.

Resim
Resim
Resim

Yeni Pepsi ve Explorer :lol:

Resim
Resim

Genel olarak Aquaracer’lar ve Heuer01’ler güzel. Fiyatlar sıkı rekabetçi :thumbup:

Resim
Resim
Resim

Zenith’in yeni modeli ve Biver’in ilk eseri Defy ise evet Hublot’lara benziyor. Hatta mainplate tasarımı bile benziyor. Saat teknik olarak oldukça üstün olsada sanırım biraz alışkanlık gerektirecek gibi..

Resim
Resim
Resim
Resim

Karışık gidelim :D Bağımsız markalardan Grönefeld’e bayıldım. Saati pahalılaştırmak için Constant Force eklemelerini biraz zorlama bulsam da kırmızı kadran adamı alıp götürüyor.

Resim
Resim
Resim
Resim

MB&F ve kullanılamayacak derecede büyük ve su geçiren diver’ı [emoji38]

Resim
Resim

Oris’te yeni Chronoris’e bayıldım.

Resim
Resim

Yeni Aquis’lere yapılan revizyon bence güzel. Baran beğenmedi ama kendisi genel olarak hiçbirşeyi beğenmediğinden sorun değil :lol:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Yeni Nomos Campus 1000 euro’luk fiyatı ile gayet iddalı :champ:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Tudor yine çok çalışkandı :champ: Yeni BB Chrono çok sevildi. Yeni Black Bay’lere tarih eklenmesi ne kadar gerekliydi bu da tartışmaya açık..

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Detaylı fotoğraflar ve açıklamalar çok yakında

Read more: http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=225&t=25232#ixzz4cO4wfswm