Geldik Baselworld 2015’in en çok merak edilen markasına!

Bu seneki yenilikler kimine göre hayal kırıklığı kimine göre de çok başarılıydı. Benim kişisel kanaatim ikisi bir arada.

Modellere geçmeden önce başka bir konudan bahsetmek istiyorum. Rolex özel gösterimi markanın bu kadar konuşulmasının, tartışılmasının tek nedeninin saatleri olmadığını farkettirdi. Bir markanın Rolex olması için sadece iyi saat üretmesi ve iyi reklam yapması gerekmiyor, herşeyiyle bir bütün olması gerekiyor..

Fuar boyunca bir çok markanın özel gösterimine, basın toplantısına girdik. Bazılarında sunan kişinin ingilizcesini anlamakta zorlandık. Bazılarında ise sunduğu saatle ilgili bizden daha az bilgiye sahip olan yetkililerle tanıştık.. Rolex’te ise durum çok farklıydı. Sunumu yöneten yetkilinin kusursuz bir ingilizcesi ve modellerle ilgili tartışılmaz bilgi birikimi vardı. Herşey kusursuzca hazırlanmıştı. Oturduğumuz masadan izlediğimiz sunuma kadar nokta hataya, rahatsızlığa yer verilmemişti. Daha sizi ağırlarken bu mükemmelliyetçiliği hissettiren markanın nasıl saat ürettiğine dair sorular bir anda kayboluyor. Gerçekten it’s the Rolex way.

Sunum tabiki Rolex’in yeni mekanizması 3255 ile başladı. Her anlamda verimliliği arttırılmış ve en önemlisi güç rezervi %50 arttırılmış yeni mekanizmanın tüm detaylarını Rolex Interactive sitesinden öğrenebilirsiniz. Hemde Türkçe olarak : http://rolex-2015-interactive.rolex.com/tr/new-calibre-3255.html

İlk sunulan model yeni mekanizması ve 40mm çapıyla Day&Date oldu. Özellikle platin modelin ice blue rengi ve deseni kendine hayran bırakıyor. Elden ele gezen saatlerin üzerindeki parmak izleri için şimdiden özür diliyoruz..

Sadece değerli metallerle üretilen Day&Date 40mm çapıyla kusursuz hale gelmiş.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Sonrasında Lady Datejust modelleri.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Ve bu senenin bombası Yachtmaster ve Oysterflex bileziği.

Sadece Rose Gold olarak hazırlanmış yeni Yachtmaster 40mm ve 37mm olarak iki ölçüde geliyor. Siyah kadran ve inverted siyah seramik bezele siyah rubber kayış eklenince Rose Gold kasa biraz gölgede kalmış gibi.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Oysterflex içerisinde elastik metal bıçaklar barındırıyor. Bu sayede oldukça dayanıklı bir yapıya sahip. Tabi bu satırları okuyunca sert yapılı bir kayış bekliyorsunuz fakat Oysterflex standart bir rubber kayış kadar yumuşak ve elastik.

Resim
Resim
Resim
Resim

İki ölçüde bilekte oldukça rahat. Zaten rahalığıyla meşhur olan Oyster kasa birde rubberla kombinlenince iyice rahat, hissedilmez olmuş. Ayrıca Oysterflex saati olduğundan daha küçük gösteriyor.

37mm

Resim
Resim

40mm

Resim

Yeni Pearlmaster ise eşinizden, sevgilinizden mümkün mertebe uzak tutmanız gereken bir model. Zira eşim fotoğrafları görünce saat merakı ikiye katlandı.

Farklı renkte taşların gradient (degrade) oluşturacak şekilde bezele dizilmiş yeni Pearlmaster gerçekten göz alıcı.

Resim
Resim
Resim
Resim

En son karşımıza yeni Oyster Perpetual serisi getirildi. Bu kadar yeniliğin arasında medyada kendine yer bulamasada bence harika saatler olmuşlar. Özellikle yeni canlı kadran seçenekleri steril kasalar ile biraraya geldiğinde aslında kusursuz bir saatin nasıl olabileceğini görüyorsunuz. Her durumda kullanılacak kadar versatil ve bir o kadarda uygun fiyatlı (Rolex’e göre) Oyster Perpetual modellerini mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim