Marka: Omega

Model: Seamaster Professional 300m Co-Axial Ceramic
Ref. No: 212.30.41.20.01.003
Kasa: Çelik
Kasa Çapı: 41mm
Kasa Kalınlığı: 13mm
Bezel: Seramik
Mekanizma: Co-Axial Calibre 2500(3,5Hz) ( ETA 2892-A2 temelli )
Güç Rezervi: 42 Saat
Su Geçirmezlik: 300m
Diğer: Gravür Arka Kapak, Super Luminova, COSC

Lise dönemimden beri Omega sempati duyduğum bir marka olmuştur. Son yıllarda bünyesine kattığı yeni mekanizmalar, yeni alaşımlar, patentler yani bütün yenilikler sempatimin artmasına neden olmuş ve uzun süre bu markayı kullanma kararını verdirmiştir. Kendi fiyat segmentinde bana göre lider olan markayı, Speedmaster/Moonwatch efsanesi ile diver serilerinde çok başarılı bulmaktayım.

Yaklaşık bir buçuk yıldır çok severek, hiç bıkmadan Planet Ocean kullanıyordum; fakat artık yeni bir saat almanın zamanı geldiğini düşünmeye başladım ve araştırmalara koyuldum. Adaylar arasında Yeni Planet Ocean ve Submariner vardı. Yeni Planet Ocean’dan kalınlığı yüzünden; Submariner’den de bir Rolex için çok erken olduğundan dolayı vazgeçtim ve hiç aklımda yok iken bileğimde Seamaster 300m’i buldum.

5 gündür kullandığım Seamaster, beklediğimden çok daha iyi bir saat çıktı. Saatin en çok dikkat çeken kısmı kadranı kesinlikle; yüksek işçilik, parlak kadran yüzeyi, index ile kadran karakterlerinin belirginliği, çift taraflı AR kaplı safir kristal cam ve mavi lume saate haddinden fazla albeni katmış durumda. Siyah seramik bezel ise kararında bir parlaklığa sahip olup, farklı ışık altında füme ve lacivert rengi olarak algılanmaktadır. Metal bilezik görsel olarak kafamda soru işareti olsa da yüksek konforuyla ön plana çıkıyor, ince olan bileğime şu ana kadar en çok konforlu gelen bilezik olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Özet olarak, tasarım bütünlüğü ve konforu ile benden yüksek not alan bir saat oldu.

Saatin mekanizmasına gelecek olursak; Co-Axial Chronometer Calibre 2500, her ne kadar ETA temelli olsa da artık Omega için in-house haline gelmiş başarılı bir mekanizmadır. +4,5 saniye günlük sapması ile de COSC standartları içinde çalışmaya devam etmektedir.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu inceleme Türkiye Saat Forumu üyesi SeRxx tarafından hazırlanmıştır