Super Chronomat koleksiyonu Breitling’in bugüne kadar ki en en çarpıcı kronomatıdır. Modelin bezelinde yer alan yükseltilmiş bezel işaretçileri (rider tabs) safir kristali korumakta. Saat 3 ile 9 konumundakiler değiştirilebilir ve saymanın yanı sıra geri sayım için yararlanılabilir. 44mm kasalı kronograf modellerinin yeni özelliği seramik insert paslanmaz çelik bezel ile sunuluyor. Modelin yeni lastik kayışında kalıp teknikli son teknolojiye yer verilmiş. Kayışta mat, kaygan ve dokuma görünümleri bulunmakta.

Super Chronomat B01 44 üç model ile sunuluyor. İki tanesi bezel kombinasyonlu mavi veya siyah kadran ile paslanmaz çelik kasaya sahip. Üçüncüsü bezel kombinasyonlu kahverengi kadran ve 18 karat kırmızı altın kasa ile sergileniyor. Yaklaşık 70 saat güç rezervi sağlayan COSC sertifikalı Breitling Manufacture kalibre 01 ile güçlendirilmiş. Super Chronomat 200 metre su geçirmezlik seviyesi sunmakta. Siyah kadran seçeneğinde Rouleaux kayışında UTC modülü ikinci zaman dilimini takip etme imkanı sağlıyor.

İsminin de işaret ettiği gibi Super Chronomat 44 Four-Year Calendar her 1,461 günde veya her artık yılda bir ayarlama gerektiren takvim mekanizmasına sahip. Kronograf sayaçlı siyah kadran, siyah seramik insert ile paslanmaz çelik bezel, 18 karat pembe altın parçalar ve kronograf sayaçlı mavi kadran, mavi seramik insert ile 18 karat pembe altın bezel seçeneklerine yer verilmiş. Breitling Kalibre 19 ile güçlendirilmiş model 100 metre su geçrmezlik seviyesi sunuyor. Mekanizması COSC sertifikalı kronograf gün, tarih, ay ve ayın evreleri göstergeli semi-perpetual takvim ile ön plana çıkmakta.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim