Ulysse Nardin Marine Torpilleur – Kendi kaderlerini kumanda edenler için üretilmiş olan hafif, modern Marine modeli karşınızda!

19. yüzyılda kaşifler okyanuslarda dolaşırken kaptanlar saat olarak, denizde ve karada rütbesini göstermek adına, cep kronometresi kullanırlardı. Ulysse Nardin’in cep kronometreleri tüm dünyada deniz subayları ve ticaretle uğraşan kaptanlar tarafından en beğenilen ve değer verilen saatlerdi. Denizcilik alanındaki bu canlı tarih, teknik performans ve muhteşem tasarımı ile ikonik Marine Chronometer modelinin doğmasını sağlamıştır.
Şimdi ise modern çağ ile birlikte yeni jenerasyon kronometre karşınızda: Ulysse Nardin Marine Torpilleur. Eski zamanlarda çevikliği ile büyük gemilere göre kolayca hareket üstünlüğü sağlayan küçük ama hızlı gemilerden adını alan bu model çağımızın kaşifleri için ideal! İkonik Ulysse Nardin Marine Chronometer modelinin daha hafif ve ince versiyonu olan Marine Torpilleur modeli genç ve kendini genç hissedenler için tasarlandı.

 

Ulysse Nardin Marine Chronometer Torpilleur

 

 

Güçlü cazibesi, sadık müşterilerin İsviçreli bir saat üreticisinden beklediği nesiller boyu devam eden ustalık ve performans ile daha da güçleniyor. İlham almış olduğu Marine Chronometer’de olduğu gibi Torpilleur da kurum içi üretilmiş olan otomatik UN-118 makine ile hayat bulmakta ve 60 saat güç rezerviyle birlikte tescilli Silisyum çapa tipi eşapmana sahip. Marine Torpilleur aynı zamanda C.O.S.C sertifikalı olup gururla taşıdığı Ulysse Nardin Performans Sertifikası’nın gerektirdiği zorlu testlerden de geçmiş durumda.


Muhteşem tasarım kendini, Marine koleksiyonunun ikonik özelliklerinin net bir biçimde görüldüğü kadran üzerinde de göstermekte: Roma rakamları ve kırmızı “1846” ile simge haline gelmiş logosu. Zarif kollarının şeklinden Marine bir saate ait olduğu hemen anlaşılırken elbette ki Marine Torpilleur için yeniden tasarlanmıştır. Saat 6 yönündeki küçük saniye kolu tarih penceresinin etrafını sararken, saat 12 yönünde ise 60 saat güç rezervi göstergesi bulunmakta.


Zarifliğin ve modernliğin işareti. İşte bu yeni Marine Torpilleur. Başlangıçta üç farklı model, iki farklı kadranla paslanmaz çelik ya da 18 kt kırmızı altın alternatifiyle sunulacak olan Marine Torpilleur, modern ruhu içerisinde barındıran üç başarılı tasarımı hayata geçiriyor:

42 mm 18 kt kırmızı altın Marine Torpilleur – beyaz kadran ve katlanır tokalı deri kayış. Vidalı güvenlikli kurma kolu, safir cam ve 50 metreye kadar suya dayanıklı.

42 mm paslanmaz çelik Marine Torpilleur – beyaz kadran ve katlanır tokalı deri kayış. Vidalı güvenlikli kurma kolu, safir cam ve 50 metreye kadar suya dayanıklı.

42 mm paslanmaz çelik mavi kadranlı ve paslanmaz çelik bilezikli versiyon. Vidalı güvenlikli kurma kolu, safir cam ve 50 metreye kadar suya dayanıklı.

Son derece modern, cesur ve muhteşem Marine Torpilleur modeli Marine Koleksiyonu içerisindeki meşhur kronometreler arasındaki yerini aldı. Şehir için tasarlanmış olabilir ama aslında kalbi – her gerçek maceraperestte olduğu gibi – denize ait!

 

Referanslar

1182-310/40

1183-310/40

1183-310-7M/43

Makine: UN-118 kalibre, 13 ¾‘’’ Kurum içi üretilmiş makine Eşapman, DIAMonSIL patentli Osilatör: patentli I 10 balans yayı ve silisyum zemberek Güç Rezervi yaklaşık 60 saat

Kurma: Otomatik

Özellikler: COSC kronometre, saat 12 yönünde güç rezervi göstergesi Saat 6 yönünde küçük saniye göstergesi ve tarih penceresi ileri ya da geri tarih ayarlama

Kasa:  18 kt kırmızı altın ya da paslanmaz çelik

Çerçeve: Yivli, 18 kt kırmızı altın ya da paslanmaz çelik

Kadran: Roma rakamlı beyaz ya da mavi

Kurma Kolu: Vidalı güvenlikli kurma kolu

Çap: 42 mm

Suya Dayanıklılık: 50 m

Cam: Yansıma önleyici safir cam

Kasa Arkası:  Safir camlı arka kapak

Kayış:  Katlanır tokalı deri kayış ya da paslanmaz çelik bilezik