Tarihi Denizcilik Kronometrelerinin Onuruna

 

Arnold&Son, 60 saniyelik tourbillon’a, gerçek atımlı saniyelere ve patentli bir sabit güç mekanizmasına sahip Constant Force Tourbillon modeli ile hassas kronometreleri bir adım daha ileri taşıyor.

 

Royal_Constant-Force6jpg

 

Constant Force Tourbillon mekanizmasının simetrik mekanizma yapısı, Arnold&Son’ın tarihindeki denizcilik kronometrelerine atıfta bulunuyor. En üstteki iki adet görünür zemberek ve sabit güç sağlayan mekanizması, kadranın alt kısmında yer alan tourbillon’a en ideal düzeyde güç sağlıyor.

Royal---Constant-Force-Tour

Constant Force Tourbillon’un güç seviyesini ideal düzeyde tutmak için Arnold&Son en baştan, yani zemberekten işe başladı, çünkü burası mekanizmanın gücünün kaynağıydı. Saatin tamamen kurulmuş haliyle neredeyse boş hali arasında kurma momenti açısından ciddi bir fark yaratacak şekilde yalnızca tek bir zemberek kullanmak yerine, Constant Force Tourbillon kadran kısmından 10:30 ve 1:30’da konumlarında görülebilen iki simetrik tulumbaya sahip. İlk zemberek tek başına dişli takımını çalıştırırken, ikinci zemberek dönme momenti çıkışı her optimal düzeyin altına düştüğünde devreye giriyor. Böylelikle regülatöre giden gücün mümkün olduğunca sabit bir şekilde akışı sağlanıyor.

Royal_Constant-Force-Tourbi

28 adet üretilen Constant Force Tourbillon, yansıma önleyici safir cam ve mükemmel bir biçimde elde üretilmiş mekanizmanın görülmesine olanak sağlayan safir cam arka kapakla, 46 mm çapındak 18 ayar kırmızı altın bir kasayla sunuluyor.